Skyrybos: išeiti ar likti? (Psichologas Erikas SIudikas)

Skyrybos

                  Dalis porų susiduria su tokiais sunkumais, kaip seksualinės problemos, neištikimybė, psichologinis nesuderinamumas, artimumo bei supratimo stoka ir pan. Dalis jų nesugebėdami išspręsti šių sunkumų, priima sprendimą skirtis. Tačiau tik pradėjus skyrybų procesui, daugelis asmenų suvokia, kad šis procesas yra sudėtingesnis, negu teisinių formalumų įgyvendinimas.

 

                  Galima išskirti tris skyrybų etapus, kuriuos tenka išgyventi daugeliui, kurie susiduria su naujojo gyvenimo realybe. Trumpai pasistengsiu aptarti juos:

 

Faktinės skyrybos

                 

                  Šis skyrybų etapas apima teisinių klausimų sprendimą: turto dalybos, elementų didžio nustatymas, vaikų likimas ir pan. Šis etapas yra skausmingas tuo, kad jo metu išblėsta paskutinės viltys ir iliuzijos “pradėti viską iš naujo”. Tuomet gali pasireikšti liūdesio bei gailesčio sau jausmai. Tai kas buvo kurta daug metų (namai, bendrumai, iliuzijos) – staiga išnyksta. Didelis netekties jausmas gali lemti suprastėjusią emocinę būseną ar net depresiją.

 

Emocinės skyrybos

 

                  Kiekvienuose santykiuose neišvengiamai piešiame jų paveikslą. Sunkumai kyla tuomet, kai nupieštas paveikslas būna pernelyg nerealistiškas. O noras ir siekis jį įgyvendinti bet kokia kaina, pradeda griauti iliuziją apie nepalaužiamus ir amžinus santykius. Jausmas, kad abu partneriai gyvena dviejuose atskiruose pasauliuose be priėmimo ir supratimo – padeda priimti sprendimą faktiniam išsiskyrimui. Tai yra krizinis santykių periodas, todėl nesugebant išgyventi jo, rekomenduoju apsilankyti pas šeimos psichologą, kuris padėtų suprasti vienam kitą ir išmokytų komunikacijos.

 

Psichologinės skyrybos

 

                  Priimti tokius gyvenimo pokyčius, kokie jie yra iš tikrųjų – daugeliui yra neapsakomai sunku. Ilgą laiką žmogų gali lydėti vengimo reakcija į tai, kas įvyko, mėginimai save įtikinti tuo, kad viskas tik į gerą ir skyrybos neturi jokios įtakos tolimesniam gyvenimui. Ta priešprieša tarp minčių ir išgyvenimų, kuomet pastarieji yra slopinami – gali lemti naują skausmo ir neigiamų emocijų bangą. Tuomet rekomenduoju apsilankyti pas psichologą, nes jo pagalba gali padėti Jums priimti realybė ir išgyventi giliai gniaužiamus jausmus.

 

                  Taigi, skyrybas lydi sunkūs emociniai išgyvenimai. Tikiuosi ši publikacija padės Jums apsispręsti, kovoti dėl santykių toliau ar skirtis. Pastaruoju atveju žinojimas, kuriame skyrybų išgyvenimo etape randatės, padės Jums labiau suprasti save ir priimti tą realybę, su kuria susidūrėte. Jeigu sunku tai išgyventi pačiam, rekomenduoju kreiptis į psichologą ar psichoterapeutą tam, kad kuo greičiau atsisakytumėte savo stabdančios praeities.

 

Parengė: Erikas Siudikas

Remtasi: http:/www.psychologies.ru/couple/krizis-otnoshenij/uyti-ili-ostatsya-vmeste-se...

              http:/www.7ya.ru/article/Kak-reshitsya-na-razvod-s-muzhem-ujti-nelzya-ostatsya/

 

 

 

 

Komentuoti